Dedykowany system zarządzania treścią i multimediami na potrzeby Internetu dla stacji radiowej.

Radio w Internecie

Aktualnie każde liczące się na rynku krajowym lub lokalnym medium tradycyjne (prasa, telewizja, radio) nie może sobie pozwolić na brak obecności w Internecie. Zdaniem jednych słuchalność radia stopniowa spada (Press.pl), inni twierdzą, że radio ma się dobrze (Radio Track). Nie sposób jednak nie zauważyć, że strona internetowa jest dla radia kolejnym kanałem na publikację produkowanych przez nie materiałów. Dzięki odpowiedniej stronie internetowej rozgłośnia może łatwo i szybko pozyskać nowych odbiorców oraz zwiększyć zaangażowanie obecnych słuchaczy.

Posiadamy oprogramowanie gotowe do wdrożenia w Twojej rozgłośni radiowej

Funkcje systemu zarządzania treścią dla Radia

Obsługa wielu kanałów radiowych

CMS umożliwia zarządzanie zawartością serwisów internetowych kilku kanałów radiowych na raz. Przez jeden panel możesz administrować wieloma stronami - każda pod innym adresem i o innym wyglądzie.

Zaawansowany edytor treści

Każda wiadomość w serwisie może składać się z wielu ustawionych w różnej konfiguracji elementów tekstowych (standardowy WYSWIG), graficznych, dźwiękowych i wideo. Ponadto może zostać rozbudowana o zaawansowane elementy, tj. sondy, ankiety czy tabele wyników sportowych.

Automatyczna konwersja audio i wideo

Wgrywane treści są automatycznie skalowane i konwertowane na różne formaty obsługiwane przez nowoczesne przeglądarki internetowe zarówno desktopowe jak i mobilne.

Rozbudowane zarządzanie uprawnieniami

Można szczegółowo określić prawa użytkownika do każdego modułów CMS dla każdego kanału radiowego wpiętego w system. Uprawnienia nadaje się użytkownikom poprzez przydział do odpowiednich grup.

Jedno hasło w całej firmie

Do CMS można logować się także jako użytkownik domenowy (LDAP). Zablokowanie użytkownika w domenie, zabiera także dostęp do panelu administracyjnego.

Ramówka/Plan dnia

Ramówka pozwala na układanie planów na każdy dzień kalendarzowy, nawet na kilka miesięcy do przodu. Plany dnia mogą być podzielone na pasma i podpasma odpowiadające audycjom. Powtarzalne prace ułatwia kopiowanie dni lub całych tygodni. Gotowe plany można drukować i eksportować.

Audycje

Audycja posiada modyfikowany przez jej autorów opis. Każde wydanie audycji może mieć inny tytuł i opis, dzięki czemu słuchacze zawsze wiedzą co było, a co dopiero będzie w ich ulubionym programie. Wydania można łączyć z innymi materiałami w serwisie. Do każdego wydania można dodać tracklistę.

Blogi audycji

Audycje mogą posiadać blogi jako miejsce dla słowa pisanego, zdjęć, dźwięków lub wideo ich autorów. Wpisy można łączyć z konkretnymi wydaniami audycji.

Lista przebojów

W panelu administracyjnym możesz tworzyć listy piosenek, na które mogą następnie głosować słuchacze. Do każdej piosenki możesz dodać zdjęcie, link do klipu wideo na Youtube oraz skrót dźwiękowy.

Odbiór wiadomości email/SMS/MMS

CMS umożliwia odbieranie wiadomości email, SMS i MMS (wraz z załącznikami) i ich automatyczne lub ręczne publikowanie na stronie internetowej radia.

Dostęp do zasobów systemu emisyjnego d'accord

Materiały produkowane w systemie emisyjnym (tekstowe, dźwiękowe i tekstowo-dźwiękowe) można przeglądać z poziomu CMS i tworzyć z nich wiadomości na stronę internetową. Wystarczy jedno kliknięcie, aby utworzyć nową informację na stronę www.

Integracja z systemem emisyjnym d'accord

Informacja o tym jaka piosenka leci aktualnie na antenie, może być pokazana na stronie internetowej, a także przekazana w odpowiedniej formie do serwerów strumieniujących i RDS.

Integracja z RDS i DAB

Z poziomu CMS osoba prowadząca audycję może modyfikować zawartość informacji wyświetlanych w odbiornikach RDS, tj. teraz grany utwór czy nazwa aktualnej audycji. Dzięki specjalnemu narzędziu, można z poziomu panelu administracyjnego podejrzeć jak treść będzie prezentowana na wyświetlaczu radia.Więcej o RDS/DAB w FC Radio CMS.

Komentarze

System umożliwia zamieszczanie komentarzy przez odwiedzających. Komentarze mogą być zintegrowane z CMS (automatyczna lub manualna moderacja) lub z komentarzami Facebook.

Search Engine Optimization

Strony dla odwiedzających są zoptymalizowane pod kątem SEO. CMS umożliwia precyzyjne określanie title i description dla każdego artykułu, przez co ułatwisz indeksowanie stron przez wyszukiwarki internetowe i poprawiasz pozycjonowanie na interesujące Cię słowa kluczowe.

Social Media

Każda wiadomość opublikowana przez CMS może być udostępniona w serwisie społecznościowym. Linki do wiadomości radiowych są prezentowane w mediach społecznościowych (tj. Facebook, Google+ i Twitter) w atrakcyjny sposób zwiększający konwersję i oglądalność.

Kursy walut i pogoda

Automatyczne pobieranie kursów walut ze stron NBP i prognozy pogody praktycznie dla każdej lokalizacji. Możliwe jest też ręczne wprowadzanie tych danych.

Responsywny interface CMS w języku polskim i angielskim

Aplikacja do zarządzania stronami internetowymi radia jest przyjazna w obsłudze zarówna dla użytkowników polsko- jak i angielskojęzycznych. W CMS można pracować z wykorzystaniem przeglądarki internetowej zainstalowanej na komputerze lub tablecie.

Uwaga! Powyżej wymione funkcje prezentują tylko część możliwości naszego oprogramowania dla radia.

Kontakt

Fanatical Code - Kamil Skrzypiński

Warszawa - Radziejów
×
Strona wykorzystuje cookies. Polityka prywatności